Coronavirus-ul face ravagii la Viitorul Șelimbăr – Aproape toți jucătorii sunt infectați

1.749

COVID-19 umbrește cea mai mare performanță din istoria clubului șelimbărean.

Cel mai important meci de la înființarea clubului sibian contra celor de la Universitatea Cluj nu se va mai disputa.

„Din păcate echipa noastră a înregistrat mai multe cazuri de infectare cu noul virus SARS COV 2, iar tehnicianul Florin Maxim nu va putea alinia 11 jucători la ora meciului.În consecință Universitatea Cluj se va califica în faza următoare a competiției, asta deoarece conform regulamentului FRF, disputele din această competiție nu pot fi amânate, iar în acest mod echipa noastră nu își va putea masura forțele cu una dintre cele mai iubite formații din Ardeal.” transmit reprezentanții clubului selimbărean.

Primește notificări pe mobil la fiecare știre

Spune ce crezi