FC Hermannstadt, lider în liga 2 – Sibiul bate la Constanța

4.000

FC Hermannstadt a învins joi după amiază în deplasarea de la Constanța. Sibienii s-au impus cu 2-0 după ce au dominat autoritar meciul cu Unirea.

Sibienii au avut cele mai mari șanse de gol, dar scorul a fost deschis abia în mitanul secund. Baba Alhassan a șutat imparabil în minutul 56 sub transversală, fără șanse pentru Grecu.
Scorul s-a făcut 0-2, în minutul 59. Alhassan preluat la mijlocul terenului și a pasat excelent în față și la Silviu Balaure, care înscrie cu noroc cu un șut din 11 metri lateral stânga.
FC Hermannstadt acumulează astfel șase puncte, după două etape și este deocamdată liderul ligii secunde.
Etapa viitoare, sibienii evoluează acasă, la Mediaș, cu Poli Iași, pe 12 august.