whatsapp image 2021 11 08 at 14.31.30 1

După doi ani de pauză se reiau olimpiadele. La etapele naționale 181 de elevi vor reprezenta județul Sibiu. Cei mai mulți merg la geografie, dar își vor arăta talentele și viitorii bucătari, manichiuriste sau experți în tehnici agricole.

Olimpiadele cu state vechi sunt cele de română, matematică, fizică, geografie, adică materiile care dau bătăi de cap în timpul școlii. Anul acesta cei mai mulți elevi sibieni vor merge la olimpiada națională de geografie. La limba română vor concura 16 elevi, la fizică 13, iar la biologie doar 3.

În schimb, județul va fi reprezentat la concursuri mai puțin obișnuite acum câțiva ani. De exemplu o elevă de la Liceul Tehnologic „Nicolae Teclu” Copșa Mică va participa la Concursul pe meserii – Frizer – coafor – manichiurist – pedichiurist.

Olimpiada de tehnologii are și ea reprezentanți din Sibiu, pe mai multe domenii- de la textile la telecomunicații și fabricarea produselor din lemn.

Patru elevi de la Liceul Agricol au ajuns în faza finală a olimpiadelor din domeniul lor. Dar, și la naționalele din domeniile informatică, religie, instalații sau construcții vor fi prezenți sibieni.

Dar, cei mai mulți elevi, 35, care vor merge la naționale, sunt de la Colegiul Național ”Gheorghe Lazăr”. De la Goga sunt 24, iar de la Brukenthal 14.

ELEVI DIN JUDEȚUL SIBIU CALIFICAȚI LA FAZA NAȚIONALĂ A OLIMPIADELOR ȘCOLARE 2022

Nr. crt. Nume și prenume elev Clasa Unitatea de învățământ Concurs
1 CRISTEA BEATRICE X Colegiul Național „Gheorghe Lazăr” Sibiu Olimpiada Interdisciplinară „Științele Pământului”
2 BĂCILĂ MARIA ROXANA XI Colegiul Național „Gheorghe Lazăr” Sibiu Olimpiada Interdisciplinară „Științele Pământului”
3 POPA IRINA ELENA X Colegiul Național „Gheorghe Lazăr” Sibiu Olimpiada Interdisciplinară „Științele Pământului”
4 GHIURI RĂZVAN XI Colegiul Național „Gheorghe Lazăr” Sibiu Olimpiada Interdisciplinară „Științele Pământului”
5 POP ȘTEFAN OVIDIU VIII Școala Gimnazială Nr. 4 Mediaș Olimpiada de Geografie
6 GIURGIU ANA IX Liceul Teoretic „Axente Sever” Mediaș Olimpiada de Geografie
7 DUȚĂ VICTOR ANDREI X Colegiul Național Pedagogic „Andrei Șaguna” Sibiu Olimpiada de Geografie
8 DICOI LUCIAN NICOLAE XI Liceul Teoretic „Axente Sever” Mediaș Olimpiada de Geografie
9 CRISTEA ROBERT CASIAN XII Liceul Teoretic „Axente Sever” Mediaș Olimpiada de Geografie
10 KOVACS RAUL IX Colegiul „Școala Națională de Gaz” Mediaș Olimpiada de Lectură „Lectura ca Abilitate de Viață”
11 BUGNER ANDREI-FLORIN XI Liceul Teoretic „Axente Sever” Mediaș Olimpiada Națională de Lectură „Lectura ca Abilitate de Viață”
12 MARA LUCA IONUȚ VIII Colegiul Național „Samuel von Brukenthal” Sibiu Olimpiada de Limbă Latină și Cultură Romanică
13 ANDREUȘ ALEXANDRA IX Colegiul Național „Samuel von Brukenthal” Sibiu Olimpiada de Limbă Latină și Cultură Romanică
14 BORGER CEZARA XI Colegiul Național „Octavian Goga” Sibiu Olimpiada de Limbă Latină și Cultură Romanică
15 COȚOP ALEXANDRA MARIA V Școala Gimnazială Nr. 4 Mediaș Olimpiada de Limba și Literatura Română
16 BĂILĂ CRISTIAN ANDREI VI Colegiul Național „Gheorghe Lazăr” Sibiu Olimpiada de Limba și Literatura Română
17 ONCIOIU ANISIA VII Colegiul Național „Gheorghe Lazăr” Sibiu Olimpiada de Limba și Literatura Română
18 LOLOIU MAIA DANIELA VIII Colegiul Național „Gheorghe Lazăr” Sibiu Olimpiada de Limba și Literatura Română
19 VÂNĂTORU ANA ALEXANDRA IX Colegiul Național „Samuel von Brukenthal” Sibiu Olimpiada de Limba și Literatura Română
20 PĂDUREAN ANISIA X Colegiul Naional „Octavian Goga” Sibiu Olimpiada de Limba și Literatura Română
21 MARA ADINA XI Colegiul Național „Octavian Goga” Sibiu Olimpiada de Limba și Literatura Română
22 TEGZEȘ ANDREI XII Colegiul „Școala Națională de Gaz” Mediaș Olimpiada de Limba și Literatura Română
23 LUPU KARLA V Școala Gimnazială „Bathory Istvan” Mediaș Olimpiada Națională de Limba și Literatura Română pentru școli/secții cu predare în limbile minorităților și pentru românii din diaspora – limba maghiară
24 MARTON TIMEEA VI Colegiul Național „Octavian Goga” Sibiu Olimpiada Națională de Limba și Literatura Română pentru școli/secții cu predare în limbile minorităților și pentru românii din diaspora – limba maghiară
25 POCAN DAVID VII Școala Gimnazială „Bathory Istvan” Mediaș Olimpiada Națională de Limba și Literatura Română pentru școli/secții cu predare în limbile minorităților și pentru românii din diaspora – limba maghiară
26 MORHAN JONATHAN VIII Colegiul Național „Octavian Goga” Sibiu Olimpiada Națională de Limba și Literatura Română pentru școli/secții cu predare în limbile minorităților și pentru românii din diaspora – limba maghiară
27 LAȘIȚĂ ANA SOFIA V Școala Gimnazială „Ion Luca Caragiale” Sibiu Olimpiada Națională de Limba și Literatura Română pentru școli/secții cu predare în limbile minorităților și pentru românii din diaspora – limba germană
28 URSU LUCAS VI Colegiul Național „Samuel von Brukenthal” Sibiu Olimpiada Națională de Limba și Literatura Română pentru școli/secții cu predare în limbile minorităților și pentru românii din diaspora – limba germană
29 ORLEA CELIA VII Colegiul Național „Samuel von Brukenthal” Sibiu Olimpiada Națională de Limba și Literatura Română pentru școli/secții cu predare în limbile minorităților și pentru românii din diaspora – limba germană
30 RADU LUCIANA ANDREEA VIII Colegiul Național „Samuel von Brukenthal” Sibiu Olimpiada Națională de Limba și Literatura Română pentru școli/secții cu predare în limbile minorităților și pentru românii din diaspora – limba germană
31 BRATU PATRIC ȘTEFAN VI Școala Gimnazială „Nicolae Iorga” Sibiu Olimpiada de Fizică
32 RADU LARISA VI Colegiul Național „Gheorghe Lazăr” Sibiu Olimpiada de Fizică
33 RĂCUCIU CEZARA MARIA VI Colegiul Național „Gheorghe Lazăr” Sibiu Olimpiada de Fizică
34 TRIF IOAN TUDOR VI Colegiul Național „Gheorghe Lazăr” Sibiu Olimpiada de Fizică
35 VASIU LUCA MIHAI VIII Colegiul Național „Gheorghe Lazăr” Sibiu Olimpiada de Fizică
36 BĂCILĂ IOAN TUDOR VIII Școala Gimnazială Nr. 8 Sibiu Olimpiada de Fizică
37 CRISTEA BEATRICE-CORINA X Colegiul Național „Gheorghe Lazăr” Sibiu Olimpiada de Fizică
38 OANCEA TUDOR ALEXANDRU X Colegiul Național „Samuel von Brukenthal” Sibiu Olimpiada de Fizică
39 BUTA PAVEL X Colegiul Național „Gheorghe Lazăr” Sibiu Olimpiada de Fizică
40 BUCUR MIHNEA X Colegiul Național „Samuel von Brukenthal” Sibiu Olimpiada de Fizică
41 OPRIȚA ROBERT VIII Școala Gimnazială Cristian Olimpiada de Șah
42 MATEESCU ALEXIA VI Colegiul Național „Gheorghe Lazăr” Sibiu Olimpiada de Șah
43 ȘOFELDEA IRIS DIANA X Colegiul Național „Octavian Goga” Sibiu Olimpiada de Șah
44 PĂSLARU-ROTĂRIȚĂ FLORIN-SEBASTIAN IX Colegiul Național „Gheorghe Lazăr” Sibiu Olimpiada de Șah
45 BĂRDAȘ PATRICK VII Liceul „Timotei Cipariu” Dumbrăveni Olimpiada Sportului Școlar- tenis de masă
46 MOCA MARA VI Școala Gimnazială „Cireșarii” Mediaș Olimpiada Sportului Școlar- tenis de masă
47 PÂNZAR ANDREI X Liceul Teoretic „Axente Sever” Mediaș Olimpiada Sportului Școlar- tenis de masă
48 MONA MĂDĂLINA XI Liceul Teoretic „Axente Sever” Mediaș Olimpiada Sportului Școlar- tenis de masă
49 GHIȚĂ ANA MARIA IX Liceul Teoretic „Onisfor Ghibu” Sibiu Olimpiada de Teorie Sportivă
50 JENARIU IULIA X Liceul Teoretic „Onisfor Ghibu” Sibiu Olimpiada de Teorie Sportivă
51 DRAȘOVEAN ALEXANDRA XI Liceul Teoretic „Onisfor Ghibu” Sibiu Olimpiada de Teorie Sportivă
52 FRĂȚILĂ ROBERT XII Liceul Teoretic „Onisfor Ghibu” Sibiu Olimpiada de Teorie Sportivă
53 VLAD GEORGIANA MARIA IX Colegiul „Școala Națională de Gaz” Mediaș Concursul Național de Matematică Aplicată „Adolf Haimovici”
54 CĂLUGĂR ALEXANDRA XI Colegiul „Școala Națională de Gaz” Mediaș Concursul Național de Matematică Aplicată „Adolf Haimovici
55 BĂCILĂ IOAN TUDOR VIII Școala Gimnazială Nr. 8 Sibiu Olimpiada de Astronomie și Astrofizică
56 BĂCILĂ MARIA ROXANA XI Colegiul Național „Gheorghe Lazăr” Sibiu Olimpiada de Astronomie și Astrofizică
57 RĂHĂIAN RAREȘ XII Colegiul Național „Samuel von Brukenthal” Sibiu Olimpiada de Astronomie și Astrofizică
58 PĂCULEA BOGDAN PAUL IX Liceul de Artă Sibiu Olimpiada de clarinet
59 TURCU RADU DORIAN IX Liceul de Artă Sibiu Olimpiada de flaut
60 PÎRVU MARIUS XI Liceul de Artă Sibiu Olimpiada de canto
61 TRAILOVIĆ ENEA CHRISTIAN XII Liceul de Artă Sibiu Olimpiada de vioară
62 NICODIM RALUCA ELENA XI Liceul de Artă Sibiu Olimpiada de grafică
63 BĂLĂNOIU DUMITRU MARIUS XI Liceul de Artă Sibiu Olimpiada de sculptură
64 RIZA DARIA LORENA XI Liceul de Artă Sibiu Olimpiada de pictură
65 MOSCALU CAROLINA XI Liceul de Artă Sibiu Olimpiada de istoria artei
66 FRĂȚILĂ ALEXANDRA XII Liceul de Artă Sibiu Olimpiada de grafică
67 URECHE LUCA ALEXANDRU XII Liceul de Artă Sibiu Olimpiada de sculptură
68 FAUR ANA MARIA XII Liceul de Artă Sibiu Olimpiada de pictură
69 BĂCILĂ ANNELI VII Școala Gimnazială „Nicolae Iorga” Sibiu Olimpiada de limba germană maternă
70 MARIN SARA MARIA VIII Colegiul Național „Samuel von Brukenthal” Sibiu Olimpiada de limba germană maternă
71 CRISTIAN ADA IX Colegiul Național „Samuel von Brukenthal” Sibiu Olimpiada de limba germană maternă
72 DÖRR PAULA X Colegiul Național „Samuel von Brukenthal” Sibiu Olimpiada de limba germană maternă
73 TINCU OANA CRISTINA XI Colegiul Național „Samuel von Brukenthal” Sibiu Olimpiada de limba germană maternă
74 KRAUSS MICHAEL XII Colegiul Național Pedagogic „Andrei Șaguna” Sibiu Olimpiada de limba germană maternă
75 STOINEA DRAGOȘ CRISTIAN IONUȚ X Colegiul Național „Gheorghe Lazăr” Sibiu Olimpiada de limba germană modernă
76 MÁRTON TIMEA VI Colegiul Național „Octavian Goga” Sibiu Olimpiada de limba maghiară maternă
77 CATALAN STEFÁNIA VII Școala Gimnazială „Bathory Istvan” Mediaș Olimpiada de limba maghiară maternă
78 DÉNES DÁLIA VIII Școala Gimnazială „Bathory Istvan” Mediaș Olimpiada de limba maghiară maternă
79 DAN ȘTEFAN MATEI V Școala Gimnazială „Nicolae Iorga” Sibiu Olimpiada de religie – cultul ortodox
80 ȚONEA MARIA VI Școala Gimnazială „Aurel Decei” Gura Râului Olimpiada de religie – cultul ortodox
81 BÎRCEA ȘTEFANIA VII Școala Gimnazială „Constantin Ioan Motaș” Mediaș Olimpiada de religie – cultul ortodox
82 BRATU-SONEA FABIAN VIII Colegiul Național „Gheorghe Lazăr” Sibiu Olimpiada de religie – cultul ortodox
83 TUREAN VANESSA IX Colegiul Național „Octavian Goga” Sibiu Olimpiada de religie – cultul ortodox
84 VAIDA CRISTIAN X Colegiul Național „Gheorghe Lazăr” Sibiu Olimpiada de religie – cultul ortodox
85 STOIA ROBERT XI Liceul Teoretic „Onisifor Ghibu” Sibiu Olimpiada de religie – cultul ortodox
86 ROMAN GEORGETA XII Colegiul „Școala Națională de Gaz” Mediaș Olimpiada de religie – cultul ortodox
87 HRIȘCĂ PAUL-MIHAI IX Colegiul „Școala Națională de Gaz” Mediaș Olimpiada de religie – cultul greco-catolic
88 CÎMPEAN FILIP ASER V Liceul de Artă Sibiu Olimpiada Interdisciplinară de Limba și literatura română și Religie  ,,Cultură și Spiritualitate Românească”
89 SALOMIE SARA VI Liceul Teoretic „Constantin Noica” Sibiu Olimpiada Interdisciplinară de Limba și literatura română și Religie  ,,Cultură și Spiritualitate Românească”
90 CRIȘAN CASIAN VII Colegiul Național „Octavian Goga” Sibiu Olimpiada Interdisciplinară de Limba și literatura română și Religie  ,,Cultură și Spiritualitate Românească”
91 BRATU-SONEA FABIAN VIII Colegiul Național „Gheorghe Lazăr” Sibiu Olimpiada Interdisciplinară de Limba și literatura română și Religie  ,,Cultură și Spiritualitate Românească”
92 SFETCU LUIZA IX Colegiul Național „Octavian Goga” Sibiu Olimpiada Interdisciplinară de Limba și literatura română și Religie  ,,Cultură și Spiritualitate Românească”
93 BOGDAN KARINA X Colegiul Național „Octavian Goga” Sibiu Olimpiada Interdisciplinară de Limba și literatura română și Religie  ,,Cultură și Spiritualitate Românească”
94 DURBABA MĂDĂLINA XI Colegiul Național „Octavian Goga” Sibiu Olimpiada Interdisciplinară de Limba și literatura română și Religie  ,,Cultură și Spiritualitate Românească”
95 ROMAN GEORGETA XII Colegiul „Școala Națională de Gaz” Mediaș Olimpiada Interdisciplinară de Limba și literatura română și Religie  ,,Cultură și Spiritualitate Românească”
96 VEJA ȘTEFANIA ESTERA IX Liceul Teoretic „Constantin Noica” Sibiu-structura Liceul Teologic Baptist Betania Olimpiada de Religie-Alianța Evanghelică, Licee Teologice, Baptiste și Penticostale
97 DOBRIN MIRIAM IX Liceul Teoretic „Constantin Noica” Sibiu-structura Liceul Teologic Baptist Betania Olimpiada de Religie-Alianța Evanghelică, Licee Teologice, Baptiste și Penticostale
98 MATEI IZABELA PATRICIA X Liceul Teoretic „Constantin Noica” Sibiu-structura Liceul Teologic Baptist Betania Olimpiada de Religie-Alianța Evanghelică, Licee Teologice, Baptiste și Penticostale
99 FURDUI MARIA GABRIELA X Liceul Teoretic „Constantin Noica” Sibiu-structura Liceul Teologic Baptist Betania Olimpiada de Religie-Alianța Evanghelică, Licee Teologice, Baptiste și Penticostale
100 HILA LIVIA XI Liceul Teoretic „Constantin Noica” Sibiu-structura Liceul Teologic Baptist Betania Olimpiada de Religie-Alianța Evanghelică, Licee Teologice, Baptiste și Penticostale
101 TUDOSE CRISTOPHER XI Liceul Teoretic „Constantin Noica” Sibiu-structura Liceul Teologic Baptist Betania Olimpiada de Religie-Alianța Evanghelică, Licee Teologice, Baptiste și Penticostale
102 FECHETE RAREȘ TEOFIL XII Liceul Teoretic „Constantin Noica” Sibiu-structura Liceul Teologic Baptist Betania Olimpiada de Religie-Alianța Evanghelică, Licee Teologice, Baptiste și Penticostale
103 SOLOMON FILIP XII Liceul Teoretic „Constantin Noica” Sibiu-structura Liceul Teologic Baptist Betania Olimpiada de Religie-Alianța Evanghelică, Licee Teologice, Baptiste și Penticostale
104 HASMAȚUCHI BEATRICE-GABRIELA VII Școala Gimnazială „Nicolae Iorga” Sibiu Olimpiada de Limba Franceză
105 NEGOESCU CORINA-MARIA VIII Școala Gimnazială „Nicolae Iorga” Sibiu Olimpiada de Limba Franceză
106 ROCIU MATEI IX Colegiul Național „Octavian Goga” Sibiu Olimpiada de Limba Franceză
107 NEMER MARIA-RENATA XI Colegiul Național „Octavian Goga” Sibiu Olimpiada de Limba Franceză
108 MANDEA ALEXANDRA XII Colegiul Național „Octavian Goga” Sibiu Olimpiada de Limba Franceză
109 LUCA DARIUS ANDREI VII Colegiul Național „Octavian Goga” Sibiu Olimpiada de Limba Engleză
110 BALINT RALUCA TEODORA VIII Școala Gimnazială Nr. 21 Sibiu Olimpiada de Limba Engleză
111 BEJENARU BOGDAN IX Colegiul „Școala Națională de Gaz” Mediaș Olimpiada de Limba Engleză
112 TATU MARIA ANDRA IX Colegiul Național „Octavian Goga” Sibiu Olimpiada de Limba Engleză
113 ERCUȚĂ SIMINA X Colegiul Național „Samuel von Brukenthal” Sibiu Olimpiada de Limba Engleză
114 GEORGESCU CĂTĂLINA X Colegiul Național „Gheorghe Lazăr” Sibiu Olimpiada de Limba Engleză
115 TROANCĂ IRINA MARIA XI Colegiul Național „Octavian Goga” Sibiu Olimpiada de Limba Engleză
116 BĂILĂ RAREȘ-MIHAI XI Colegiul Național „Gheorghe Lazăr” Sibiu Olimpiada de Limba Engleză
117 PALGNIUC DAVID-GABRIEL XII Colegiul Național „Octavian Goga” Sibiu Olimpiada de Limba Engleză
118 SCUTELNICU DAN-RADU XII Colegiul Național „Gheorghe Lazăr” Sibiu Olimpiada de Limba Engleză
119 NĂSTĂSESCU SERGIU ANDREI XII Liceul Teoretic „Onisifor Ghibu” Sibiu Olimpiada de Limba Spaniolă
120 MĂSARIU CORNEL GHEORGHE XI Liceul Tehnologic „Independen-ța” Sibiu Concursul pe meserii – Mecanic auto
121 ALBU OPREA IOAN XI Liceul Tehnologic de Industrie Alimentară „Terezianum” Sibiu Concursul pe meserii – Ospătar (chelner), vânzător în unități de alimentație publică
122 POPA ALINA DENISA XI Colegiul Economic „George Barițiu” Sibiu Concursul pe meserii – Bucătar
123 ȘUGAR DANIELA EMANUELA XI Liceul Tehnologic „Nicolae Teclu” Copșa Mică Concursul pe meserii – Frizer – coafor – manichiurist – pedichiurist
124 ISPĂȘOIU ANDREI V Colegiul Național „Gheorghe Lazăr” Sibiu Olimpiada de Educație tehnologică și aplicații practice
125 CHIRTOP DAVID VI Școala Gimnazială Nr. 21 Sibiu Olimpiada de Educație tehnologică și aplicații practice
126 GANEA ALEXANDRA MARIA VII Colegiul Național „Gheorghe Lazăr” Sibiu Olimpiada de Educație tehnologică și aplicații practice
127 CAZACU ADRIAN VIII Școala Gimnazială Nr. 21 Sibiu Olimpiada de Educație tehnologică și aplicații practice
128 PINKO SAMUEL ȘTEFAN XI Liceul Tehnologic „Henri Coandă” Sibiu Olimpiada de tehnologii – domeniul Mecanică
129 SILEA VIOREL ALIN XII Liceul Tehnologic „Henri Coandă” Sibiu Olimpiada de tehnologii – domeniul Mecanică
130 DUMITRU MIHAI XI Colegiul Tehnic Energetic Sibiu Olimpiada de Tehnologii – domeniul Electric, electro-tehnic, electromecanic
131 GAFTON MIHAI-DENIS XII Colegiul Tehnic Energetic Sibiu Olimpiada de Tehnologii – domeniul Electric, electro-tehnic, electromecanic
132 HODÎRNĂU RUBEN XI Colegiul „Școala Națională de Gaz” Mediaș Olimpiada de tehnologii – domeniul Electonică auto-matizări, telecomunicații
133 VODĂ CĂTĂLIN XII Colegiul „Școala Națională de Gaz” Mediaș Olimpiada de tehnologii – domeniul Electonică auto-matizări, telecomunicații
134 IOSIF OANA-DANIELA XI Colegiul Tehnic „Cibinium” Sibiu Olimpiada de tehnologii –  domeniul Industrie textilă și pielărie
135 MATEI LARISA-MARIA XII Colegiul Tehnic „Cibinium” Sibiu Olimpiada de tehnologii –  domeniul Industrie textilă și pielărie
136 PAIU NICOLETA CRISTINA XI Liceul Tehnologic „Avram Iancu” Sibiu Olimpiada de tehnologii – domeniul Fabricarea produ-selor din lemn
137 FRĂȚILĂ NICOLAE XII Liceul Tehnologic „Avram Iancu” Sibiu Olimpiada de tehnologii – domeniul Fabricarea produ-selor din lemn
138 CĂLUGĂR ALEXANDRA XI Colegiul „Școala Națională de Gaz” Mediaș Olimpiada de tehnologii – domeniul Economic, administrativ
139 CÂMPEAN DIMITRA NATALIA XII Colegiul Economic „George Barițiu” Sibiu Olimpiada de tehnologii – domeniul Economic, administrativ
140 HUSUSAN MIOARA LĂCRĂMIOARA XI Colegiul Economic „George Barițiu” Sibiu Olimpiada de tehnologii – domeniul Turism și alimentație
141 BUD PAULA ALISA XII Colegiul Economic „George Barițiu” Sibiu Olimpiada de tehnologii – domeniul Turism și alimentație
142 BARAC SILVIAN FILEAS XI Colegiul „Școala Națională de Gaz” Mediaș Olimpiada de tehnologii – domeniul Protecția mediului
143 BADIU RAMONA CRISTINA XII Colegiul Agricol „Daniil popovici Barcianu” Sibiu Olimpiada de tehnologii – domeniul Protecția mediului
144 CIOVICĂ ROBERTO ADRIAN XI Colegiul Agricol „Daniil popovici Barcianu” Sibiu Olimpiade de tehnologii – domeniul Agricultură, cultura plantelor
145 POPA NICOLETA CRISTINA XII Colegiul Agricol „Daniil popovici Barcianu” Sibiu Olimpiade de tehnologii – domeniul Agricultură, cultura plantelor
146 GRĂDINAR NATALIA ELENA XI Colegiul Agricol „Daniil popovici Barcianu” Sibiu Olimpiade de tehnologii – domeniul Agricultură, creșterea animalelor
147 RAȚIU GEORGE GABRIEL XI Liceul Tehnologic de Industrie Alimentară „Terezianum” Sibiu Olimpiada de tehnologii – domeniul Analiza produselor alimentare
148 OANA DIANA MARIA XII Liceul Tehnologic de Industrie Alimentară „Terezianum” Sibiu Olimpiada de tehnologii – domeniul Analiza produselor alimentare
149 CONSTANTINESCU DENISA NICOLETA XI Liceul Tehnologic de Industrie Alimentară „Terezianum” Sibiu Olimpiada de tehnologii – domeniul Industrie alimentară
150 VELȚAN ȘTEFANA XII Liceul Tehnologic de Industrie Alimentară „Terezianum” Sibiu Olimpiada de tehnologii – domeniul Industrie alimentară
151 NICULA ANA-MARIA XI Liceul Tehnologic de Construcții și Arhitectură „Carol I” Sibiu Olimpiada de tehnologii – domeniul Construcții, instala-ții și lucrări publice
152 BARAC IOAN GHEORGHE XII Liceul Tehnologic de Construcții și Arhitectură „Carol I” Sibiu Olimpiada de tehnologii – domeniul Construcții, instala-ții și lucrări publice
153 IONAȘ CASIANA MARIA IX Colegiul Național „Octavian Goga” Sibiu Olimpiada de biologie
154 POPA IRINA ELENA X Colegiul Național „Gheorghe Lazăr” Sibiu Olimpiada de biologie
155 MATEI ALEXANDRU GAVRILĂ XI Colegiul Național „Gheorghe Lazăr” Sibiu Olimpiada de biologie
156 ARMEGA ANDREI XII Colegiul Național „Gheorghe Lazăr” Sibiu Olimpiada de filosofie
157 POPA EUGEN TUDOR IX Colegiul Național „Octavian Goga” Sibiu Olimpiada de istorie
158 CRIȘAN TEODORA X Colegiul Național „Octavian Goga” Sibiu Olimpiada de istorie
159 CONSTANDĂ RAREȘ XI Colegiul Național „Octavian Goga” Sibiu Olimpiada de istorie
160 MAREȘ IULIAN XII Liceul teoretic „Axente Sever” Mediaș Olimpiada de istorie
161 ALBEI FLAVIAN OVIDIU IX Liceul Tehnologic „Henri Coandă” Sibiu Concursul „Știu și aplic – Securitate și sănătate în muncă”
162 KOPOCZI CLAUDIU IX Liceul Tehnologic „Henri Coandă” Sibiu Concursul „Știu și aplic – Securitate și sănătate în muncă”
163 PĂTRU CLAUDIU XI Liceul Tehnologic „Henri Coandă” Sibiu Concursul „Știu și aplic – Securitate și sănătate în muncă”
164 ȘTEFĂNOIU ANDREI XII Liceul Tehnologic „Henri Coandă” Sibiu Concursul „Știu și aplic – Securitate și sănătate în muncă”
165 GIURCA TUDOR IOAN V Centrul de Excelență Sibiu/Colegiul Național „Gheorghe Lazăr” Sibiu Olimpiada mică de Geografie „Terra”
166 TUDOSESCU VASILE ȘTEFAN V Centrul de Excelență Sibiu/Colegiul Național „Gheorghe Lazăr” Sibiu Olimpiada mică de Geografie „Terra”
167 FURDUI GEORGE ALEXANDRU V Centrul de Excelență Sibiu/Școala Gimnazială Nr. 8 Sibiu Olimpiada mică de Geografie „Terra”
168 AMBROSI RUT PETRA V Școala Gimnazială Axente Sever, structura Școala Gimnazială Agârbiciu Olimpiada mică de Geografie „Terra”
169 CÂMPEAN FILIP ASHER V Centrul de Excelență Sibiu/Liceul de Artă Sibiu Olimpiada mică de Geografie „Terra”
170 MOLDOVAN DRAGOȘ V Școala Gimnazială „Constantin Ioan Motaș” Mediaș Olimpiada mică de Geografie „Terra”
171 PETRI HORAȚIU V Școala Gimnazială „Constantin Ioan Motaș” Mediaș Olimpiada mică de Geografie „Terra”
172 PÎNTEA BRIANA VI Școala Gimnazială „Constantin Ioan Motaș” Mediaș Olimpiada mică de Geografie „Terra”
173 INACHE ADELINA IOANA VI Școala Gimnazială „Constantin Ioan Motaș” Mediaș Olimpiada mică de Geografie „Terra”
174 MĂNIȚIU ANDREI VI Colegiul Național „Gheorghe Lazăr” Sibiu Olimpiada mică de Geografie „Terra”
175 CRIȘAN PAUL CASIAN VII Colegiul Național „Octavian Goga” Sibiu Olimpiada mică de Geografie „Terra”
176 ȚIPLIC PAUL IOAN VII Colegiul Național „Gheorghe Lazăr” Sibiu Olimpiada mică de Geografie „Terra”
177 ȚIPLIC ANDREI MARIUS VII Colegiul Național „Gheorghe Lazăr” Sibiu Olimpiada mică de Geografie „Terra”
178 SOLOMON SORINA ELENA VII Școala Gimnazială nr. 13 Sibiu Olimpiada mică de Geografie „Terra”
179 POVARĂ DAVID VII Școala Gimnazială Nr. 4 Mediaș Olimpiada mică de Geografie „Terra”
180 OLEKSIK VLAD ANDREI XI Colegiul Național „Gheorghe Lazăr” Sibiu Olimpiada de Informatică
181 VLADU ALEXANDRU GHEORGHE XI Colegiul Național „Gheorghe Lazăr” Sibiu Olimpiada de Informatică

Urmăriți Ora de Sibiu și pe Google News

Comentariul meu

Lasă un răspuns