Autobuz galben ISUZU pe stradă în Sibiu, transport public modern în oraș, autobuze ora de Sibiu, mijloace de transport public în Sibiu, fotografie cu autobuz în centrul orașului.
foto: arhivă

Două femei au fost transportate la spital după ce s-au dezechilibrat și au căzut într-un autobuz din flota Tursib. Polițiștii transmit că șoferul a frânat brusc. 

Polițiștii din cadrul Biroului Rutier Sibiu au intervenit, luni, la un accident de circulație, produs în municipiul Sibiu, pe bulevardul Mihai Viteazu. Două femei au fost rănite după ce au căzut într-un autobuz. 

„Din primele verificări efectuate la fața locului polițiștii rutieri au stabilit faptul că, în timp ce conducea un mijloc de transport în comun, pe bulevardul Mihai Viteazu către strada Nicolae Iorga, un bărbat în vârstă de 54 de ani, din Sibiu, din cauze care urmează a fi stabilite, a frânat brusc, ceea ce a dus la dezechilibrarea pasagerilor. Două pasagere din autobuz, respectiv o femeie în vârstă de 44 de ani, iar cealaltă în vârstă de 80 de ani, ambele domiciliate în Sibiu, au suferit vătămări corporale și au fost transportate la spital pentru acordarea de îngrijiri medicale”, transmite Ana Mureșan, purtătorul de cuvânt al IPJ Sibiu.

Cele două femei au fost preluate de un echipaj al Ambulanței. Sibianca în vârstă de 80 de ani a suferit un traumatism de membru inferior, iar cea în vârstă de 44 de ani a prezentat un traumatism cranian. Din fericire, starea lor este stabilă. 

Cercetările sunt continuate în vederea stabilirii tuturor circumstanțelor producerii accidentului rutier. Fără mari probleme de trafic.

Ultima oră