FOTO ARHIVĂ

Pe scurt:

Polițiștii rutieri din județul Sibiu au identificat, în perioada 16-17 mai, mai mulți conducători auto care au încălcat grav legislația rutieră, fie conducând sub influența alcoolului, fie fără a deține permis, potrivit Inspectoratului de Poliție Județean Sibiu.

Polițiștii rutieri din județul Sibiu au identificat, în perioada 16-17 mai, mai mulți conducători auto care au încălcat grav legislația rutieră, fie conducând sub influența alcoolului, fie fără a deține permis, potrivit Inspectoratului de Poliție Județean Sibiu.

În noaptea de duminică, 17 mai, la ora 02:40, polițiștii au depistat în orașul Tălmaciu un tânăr de 17 ani din Sadu, aflat la volan fără a deține permis de conducere. Testarea alcoolscopică a arătat o valoare de 0,41 mg/l alcool pur în aerul expirat. Tânărul a fost dus la spital pentru recoltarea probelor biologice, iar polițiștii continuă cercetările pentru stabilirea măsurilor legale.

“La volan a fost identificat un tânăr în vârstă de 17 ani, din localitatea Sadu, iar în urma verificărilor efectuate de către polițiști a rezultat că  tânărul nu deține dreptul de a conduce autovehicule pe drumurile publice.” a transmis IPJ SIBIU

În cauză, polițiștii continuă cercetările în vederea aplicării măsurilor legale în consecință.

Ultima oră