Suporterii echipei FC Hermannstadt sunt chemați duminică, de la ora 17.30, pe ”Municipal”, la barajul cu FC Voluntari, alături de ”Peluza Nord.”
Peluza Nord a emis un comunicat public, în care îi cheamă pe toți sibienii duminică, pe ”Municipal”, la ”barajul” cu FC Voluntari, decisiv pentru menținerea echipei în Superliga.
Prima manșa din barajul de promovare/menținere, FC Hermannstadt – FC Voluntari se dispută duminică, de la ora 17.30, pe ”Municipal”. Echipa lui Dorinel Munteanu trebuie să câștige duminică, pentru a lua o opțiune pentru returul de la Voluntari.
DUMINICĂ NU EXISTĂ SCUZE! ![]()
AFC Hermannstadt are nevoie de tine!
Peluza Nord Sibiu te cheamă în peluză pentru un singur lucru: VOCE. PRESIUNE. HAOS!![]()
Ora 17:30
Stadionul Municipal Sibiu
Bilet doar 20 LEI
Ia tricoul NEGRU pe tine și eșarfa la gât! ![]()
![]()
Vrem o peluză unită, compactă și pregătită să împingă echipa spre victorie din primul până în ultimul minut! Pentru 20 de lei nu cumperi doar un bilet. Intri în luptă alături de noi! Cânți pentru Sibiu, pentru culori și pentru orgoliul nostru!
90 de minute fără oprire!
Fără spectatori, doar suporteri!
Duminică, Sibiul trebuie să fiarbă!
![]()
TOȚI PENTRU HERMANNSTADT!” este mesajul dat publicității pe pagina oficială a Peluzei Nord.


