video - șelimbărul la un meci distanță de promovarea în liga 2. au bătut la cisnădie
FOTO - Viitorul Șelimbăr

Viitorul Șelimbăr a făcut sâmbătă seară un pas mare către promovarea în premieră în liga 2. Echipa lui Florin Maxim s-a impus în turul barjului, în deplasare la Cisnădie.

Măgura a jucat curajos și a ținut piept mai bine de o oră celor de la Șelimbăr. Oaspeții au avut inițiativa în prima parte a jocului, iar cei din Cisnădie au mizat pe mingi lungi și incursiuni pe extreme.
După pauză partida a fost mai vioaie. Viitorul s-a năpustit și mai aprig în atac. Incursiunile lui Curtean au dat tonul golurilor. Șelimbărenii au deschis scorul prin Cîrstean în minutul 68, fotbalistul șelimbărenilor înscriind cu un șut din marginea careului mare.
Două minute mai târziu s-a făcut 0-2. Andrei Roșu a majorat scorul după ce a profitat de o gafă din apărarea celor din Cisnădie.
Gazdele au terminat meciul în nouă oameni, doi dintre fotbaliștii de la Măgura, fiind eliminați în prelungiri.

Partida retur are loc pe 29 mai, de la ora 17.30, pe stadionul din Avrig.