Sala s-a umplut la jumătatea primului meci dintre Crivoi şi Safin. Rusul însă e sigur în evoluţia sa şi este la timona primului joc dintre România şi Rusia.

Debutul întâlnirii dintre România şi Rusia, ce are loc de azi şi până duminică la Sibiu, nu este unul prea fericit în cdea ce priveşte numărul de spectator prezenţi în Sala Transilvania. Chiar dacă în prima partidă a zilei, vedeta ruşilor, Marat Safin joacă împotriva lui Victor Crivoi, mai mult de jumătate din tribune şi loje sunt goale. Cele două echipe au fost prezentate publicului, iar acum se încălzesc pe teren pentru prima partidă, Safin şi Crivoi. Totodată în faţa sălii mai sunt câteva zeci de sibieni care caută şi acum să cumpere un bilet pe ultima sută de metrii, chiar dacă official nu mai există nicun loc disponibil.

[nggallery id=49]

Informaţiile se actualizează. Oradesibiu.ro te ţine la current cu tot ce se întamplă în Sala Transilvania pe parcursul meciurilor de astăzi. Detalii din culise şi nu numai puteţi afla pe tot parcursul zilei de vineri.

12.28

Crivoi se ţine bine. scorul în primul set este 4-4

12.35

Crivoi a fost la un pas de break. Safin conduce cu 5-4 în setul 1. Crivoi este la serviciu

12.38

Crivoi restabileşte egalitatea în setul 1. scorul este 5-5. Serveşte Safin

12.4o

Safin îşi câştigă serviciul şi Rusia conduce cu 6-5 în primul set.

13.28

Victor Crivoi se chinuie, dar îşi câştigă serviciul cu 40-30. scor 5-4 pentru Rusia.

13.45

Safin serveşte din ce în ce mai bine la adăpostul celor două seturi câştigate. 40-15. scor 2-2

14.06

Safin câştigă cu 40-15. Rusia câştigă setul cu 6-4 şi totodată primul meci cu 1-0

VOM REVENII CU DECLARAŢII DE LA CONFERINŢA DE PRESĂ A LUI CRIVOI ŞI SAFIN, ÎN CÂTEVA MINUTE