video - victorii pentru viitorul șelimbăr și măgura cisnădie la barajul pentru promovarea în liga 2

Echipele sibiene angrenate în lupta pentru promovarea în liga 2, au reușit să se impună în partidele tur din prima manșă.

Viitorul Șelimbăr a învins în deplasare pe Crișul Chișinău Criș. Șelimbărenii au deschis scorul în minutul 51 prin Andrei Roșu, iar Vișa a majorat avantajul în minutul 84, cu un șut năprasnic de la peste 18 metri. Șelimbărenii sunt astfel favoriți la calificarea în manșa finală. Returul se joacă săptămâna viitoare la Cisnădie.
Cealaltă echipă a județului, angrenată în lupta pentru promovare, Măgura Cisnădie, a trecut la limită, scor 2-1, de Șoimii Lipova. Cinsădienii au deschis scorul prin BĂrculeț în minutul 32. S-a făcut 2-0 în minutul 65, prin reușita lui Ban. Oaspeții au revenit în joc cu golul lui M’hammed Salhi, în minutul 68.

Jocurile retur au loc peste o săptămână, în jurul datei de 15 mai 2021.
Dacă se califică mai departe, echipele sibiene se întâlnesc într-o manșă directă pentru promovarea în liga 2.