fotbalistele de la fc hermannstadt au câștigat în deplasare cu fc argeș. au reușit golul victoriei în ultimul minut

Echipa feminină de fotbal FC Hermannstadt a câștigat vineri la Albota, 2-1 cu Campionii FC Argeș, în meci contând pentru etapa a 16-a a Seriei B din Liga 2.

Sibienele aveau nevoie de victorie în disputa cu FC Argeș, pentru a-și consolida locul 3 în Seria B din eșalonul secund. În minutul 29, Răchițan a deschis scorul pentru sibience în jocul de la Albota. Argeșencele au egalat în minutul 68. Golul victoriei pentru FC Hermannstadt a venit în minutul 90, când a punctat Chirilă.

Cu două etape înainte de finalul campionatului, echipa pregătită de Octavian Budică și Lucian Cotora este pe locul 3, cu patru puncte avans față de Unirea Alba Iulia, care este pe 4.

Ultimul joc acasă pentru fetele de la FC Hermannstadt este programat la Cisnădie, pe 11 mai, cu Fotbal Feminin Baia Mare.

Echipa de fotbal feminin a Academiei de Fotbal Măgura evoluează în competițiile organizate de Federația Română sub egida clubului AFC Hermannstadt.

FC Hermannstadt: Adam – I. Popa, Oana, Nistor, Bocăniciu – Dinescu, Mărgărit, Băilă – Crețoiu, Chirilă, Răchițan. Au mai jucat: Gînfălean, C. Popa, Mereș, Frățilă, Lepșa