video- sibiu este promovat la târgul de turism din berlin

video- sibiu este promovat la târgul de turism din berlinSibiu este din nou prezent la unul din cele mai importante târguri de turism din Europa. Echipa Biroului de Promovare şi Dezvoltare în Turism şi Cultură reprezintă Sibiul la târgul de turism din Berlin, desfăşurat în perioada 9 – 13 martie.

Târgul are rolul de a promova oferta turistică a oraşului nostru specialiştilor din domeniul turismului şi publicului vizitator interesat de destinaţii de călătorie. Târgul de turism de la Berlin se află anul acesta la cea de-a 40-a ediţie şi reprezintă cea mai complexă manifestare expoziţională a destinaţiilor turistice din lume, apreciată atât de specialişti cât şi de publicul larg.  Standul Sibiului este amenajat în cadrul standului României şi oferă celor interesaţi materiale de prezentare (broşuri, hărţi), precum şi informaţii despre cum se poate ajunge în oraşul nostru, activităţi pentru petrecerea timpului liber, posibilităţi de cazare etc. De asemenea, echipa sibiană va stabili noi contacte şi va putea identifica noile tendinţe în domeniu în cele trei zile de târg dedicate specialiştilor.

Ultima oră

Comentariul meu