video remiză cu cfr cluj - fc hermannstadt la un pas de surpriză

FC Hermannstadt a remizat sâmbătă seară în deplasarea de la Cluj. Sibiul a condus cu 1-0 la pauză, dar CFR a egalat după pauză, gazdele ratând și un penalty ușor acordat.

Echipa lui Miriuță a fost la un pas să dea lovitura în Gruia. Sibienii au jucat curajos și dezinvolt în prima repriză, iar în unele momente chiar au dominat jocul. Popovici a marcat cu capul din 5 metri, dar arbitrul a anulat golul pe motiv de off-side.
Golul a venit până la urmă, Tătar executând superb o lovitură liberă de la aproximativ 18 metri.

După pauză, clujenii au forțat. Gazdele au primit un penalty ușor acordat, dar Căbuz a reușit să pareze lovitura de la 11 metri.

Tot CFR a trimis balonul în bară și până la urmă a reușit să marcheze, Țucudean înscriind cu un șut sec de la aproximativ 12 metri.

Tsoumou a fost busculat mai apoi în careul clujenilor, dar centralul meciului a dat fault în atac, deși la o fază similară în careul Sibiului, a dictat penalty.
S-a terminat 1-1, iar Sibiul speră în continuare la play off, având acum 29 de puncte, cu două mai puține decât Astra, grupare care este pe locul șase.